Националите до 18 години с втора загуба на Балканиадата

Националният отбор на България по волейбол за юноши до 18 години допусна втора загуба на Балканиадата за младежи до 20 години, която се провежда във Върнячка Баня (Сърбия). В четвъртия кръг на турнира момчетата, водени от старши треньора Христо Райчев, отстъпиха на Сърбия с 0:3 (25:27, 14:25, 23:25) гейма за 81 минути игра. Така до момента националите имат две победи над Румъния и Босна и Херцеговина и две загуби от Турция и Сърбия.

На Балканиадата се играе всеки срещу всеки.

Днес от 18.30 часа в последния си мач българите срещат Черна гора. В другите срещи от четвъртия кръг Турция победи Босна и Херцеговина с 3:0 (25:20, 25:22, 25:18) гейма, а Румъния спечели срещу Черна гора 3:2 (22:25, 25:17, 21:25, 25:19, 15:13) гейма. В класирането води Турция с пълен актив от 4 победи и 12 точки. Толкова имат и домакините от Сърбия, но те са с един загубен гейм, което прави разликата до момента. България заема трета позиция с 2 победи, 2 загуби и 6 точки.