Барселона разпиля Валенсия със 7:0

Отборът на Барселона записа разгромна победа със 7:0 над Валенсия в първия полуфинален сблъсък от турнира за Купата на Краля. Каталунците бяха пълни господари на терена през всичките 90 минути и можеха спокойно да направят победата си още изразителна.

Двубоят, игран на стадион Ноу Камп, освен че се превърна в истински футболен рецитал, бе и голова надпревара между Луис Суарес и Лионел Меси. Първият се отличи с четири попадения (7’, 12’, 83’, 88’) и една асистенции, докато аржентинецът вкара хеттрик (29’, 59’, 74’).

Третото острие на Барса –Неймар записа на сметката си две асистенции, но така и не успя да вкара въпреки многото се открили шансове пред него. Бразилецът дори пропусна дузпа в края на първото полувреме, отсъдена за нарушение на Шкодран Мустафи срещу Лионел Меси. Въпреки сериозните съмнения дали защитникът фаулира Меси, главният съдия отсъди 11-метров наказателен удар в полза на домакините, а освен това показа и директен картон на централния бранител на Валенсия. При изпълнението обаче Неймар бе неточен.

Реваншът между двата тима е след седмица на „Местая”.