Петър Шопов: Липсваха ни самочувствие и смелост

Наставникът на женския волейболен тим на Левски Петър Шопов трудно скри разочарованието си след драматичното поражение на „сините“ с 2:3 гейма като гост на ЦСКА в решителния трети мач между двата отбора от полуфиналната серия в Националната волейболна лига (НВЛ) при жените.

Загубата в зала „Васил Симов“ сложи край на надеждите на Левски за първи финал в родния шампионат от сезон 2018/19 насам.

„Нямахме самочувствие и смелост. Единствено това ни липсваше.

Определено видях съмнение в очите на нашите състезатели. Аз също имах усещането, че ако не вземем третия гейм, ще се случи това. Все пак това е спортът. Липсата на опита определено повлия. От другата страна имаше две опитни състезателки, които помогнаха за измъкването от трудната ситуация“, сподели треньорът на Левски.

„В историята остава това, че в този сезон ти си играл за трето или четвърто място. След време никой няма да помни какъв е бил отборът, а това, че ЦСКА е играл на финал“, допълни Петър Шопов.

Снимки: Startphoto