Варшава удари Монца в първия финал за „Чалъндж къп“

Полският отбор Пройект (Варшава) е на крачка от спечелването на трофея в третия по сила европейски клубен турнир „Чалъндж къп“. Воденият от Пьотър Грабан тим се наложи у дома над италианския Минт Веро Волей (Монца) с 3:1 (25:18, 21:25, 25:18, 25:19) в първия мач от финала помежду им, игран тази вечер пред близо 3300 зрители в зала „Торвар“ в полската столица. Втори съдия на двубоя беше българинът Ивайло Иванов.

Срещата-реванш между двата тима е във вторник (27 февруари) от 21,00 часа българско време в Монца.

Волейболистите от Варшава трябва да спечелят само два гейма, за да завоюват „Чалъндж къп“, който ще бъде първи европейски трофей в историята. От друга страна Монца ще трябва да направят всичко възможно, за да победят поне с 3:0 или 3:1 и да стигнат до т.нар. „златен“ гейм.

Най-полезни за Варшава станаха четирима играчи с по 15 точки за победата – Кевин Тили, Юрий Семенюк, Артур Шалпук и Линус Вебер. Семенюк беше определен и за MVP на мача.

За гостите от Монца канадските национали Ерик Льопки и Артур Шварц приключиха с по 21 точки, но и техните усилия не бяха достатъчни за успех.

Снимки: CEV.EU