Николай Къртев и Аркас на крачка от финала за Купата на CEV

Българският център Николай Къртев и неговият Аркас (Измир) са на крачка от класиране за големия финал във втория по сила евротурнир за Купата на CEV. Воденият от Глен Хоуг отбор би категорично вкъщи германския СВГ Люнебург с 3:0 (27:25, 25:23, 25:20) в първия мач от полуфинала помежду им, игран тази вечер пред около 3000 зрители в зала „Ататюрк“. Първи съдия на срещата беше българинът Атанас Върбанов.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от Arkas Spor Kulübü (@arkas_spor)

Срещата-реванш между двата тима е в следващата сряда (28 февруари) от 20,00 часа българско време в Германия. Аркас се нуждае само от два спечелени гейма, за да продължи напред към големия финал за Купата на CEV. От друга страна германският тим трябва да гони задължителна победа с 3:0 или 3:1, за да стигне до т.нар. „златен“ гейм.

Николай Къртев игра цял мач за своя тим и завърши с 6 точки (2 блока и 50% ефективност в атака – 4) за успеха.

Най-полезни за Аркас станаха Бурутай Субашъ (1 блок, 2 аса, 65% ефективност в атака и 48% позитивно посрещане – 10) и германската звезда Георг Гроцер (1 блок, 1 ас и 55% ефективност в атака – 8) с по 14 точки за победата.

За тима от Люнебург Ксандер Кетжински (45% ефективност в атака – 8) и Ерик Рьорс (1 ас, 50% ефективност в атака и 37% позитивно посрещане – 5) завършиха с 13 и 11 точки.