Добруджа с чист успех срещу Раковски

Волейболистите на Добруджа 07 (Добрич) записаха четвърта победа в efbet Супер Волей. Воденият от Данаил Милушев тим надигра Раковски-1964 (Севлиево) с 3:0 (27:25, 25:23, 25:16) в среща от 15-и кръг, изиграна в зала „Добротица“ пред 250 зрители.

Домакините поведоха отначало, след което бяха водещи до 8:6. Впоследствие играта продължи равностойно, но след средата севлиевци поеха инициативата за кратко.

След равностойна игра добричлии отново взеха водачеството, Раковски обаче ги изправи на нокти и дори стигна първи до геймбол (24:22). С воля и характер волейболистите на Данаил Милушев излязоха от ситуацията и взеха аванс.

Възходящата им линия се запази и във втората част, но след 16:12 играчите на Стефан Ганчев отново набраха инерция. Съперникът обаче не позволи да се стигне до обрат като в предходния гейм и успя да затвори гейма с минимална преднина.

Третият гейм бе изцяло под диктовката на добруджанци, които бяха категорични и се поздравиха с чиста победа.

Най-резултатен бе Маркус Уускари с 14 точки (2 аса), 13 точки добави Николай Иванов (2 блокади).

За Раковски Боян Христов бе единственият с двуцифрен актив – 11 точки (2 аса, 1 блокада).

Добричлии са 11-и с 14 точки (4 победи, 11 загуби), севлиевци са 12-и с 3 точки (1 победа, 14 загуби).

В следващия кръг Добруджа среща Пирин (Разлог), на 11 февруари (неделя). Раковски се изправя срещу Берое 2016 (Стара Загора).