Черно море се справи с Марек в НВЛ

Отборът на Черно море (Варна) записа 6-а победа от началото на сезона в Efbet Супер Волей. Играчите на Пламен Христов се справиха и се наложиха като гости на Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:1 (25:21, 21:25, 25:23, 25:19) в среща от междинния 15-и кръг на първенството, играна тази вечер.

По този начин варненци са на 8-о място във временното класиране с 6 победи, 9 загуби и 19 точки, колкото има и 7-ият Пирин (Разлог), но с по-добро геймово съотношение. Марек пък остава на 10-а позиция с 5 победи, 10 загуби и 14 точки.

В редовния 16-и кръг Черно море приема Левски, докато дупничани са гости на лидера Дея спорт (Бургас). И двата мача са в събота (10 февруари).

Най-полезен за Черно море стана Симеон Димитров с 18 точки (1 блок, 47% ефективност в атака и 44% позитивно посрещане – 14). Кристиян Димитров добави още 15 точки (1 блок, 74% ефективност в атака и 33% позитивно посрещане – 10) за победата. Опитните Мирослав Градинаров и Виктор Йосифов пък се отчетоха с 13 и 12 точки за успеха.

За домакините от Марек Цветелин Цветанов, който игра до средата на третия гейм, също реализира 18 точки (3 аса и 54% ефективност в атака – 11). Мартин Симеонов (2 аса, 41% ефективност в атака и 53% позитивно посрещане – 4) и Иван Тасев (1 ас, 38% ефективност в атака и 51% позитивно посрещане – 6) приключиха с 14 и 12 точки, но и техните усилия не помогнаха за победа.