Два червени картона улесниха отбора на Манчини по пътя към 1/8-финалите

Воденият от Роберто Манчини тим на Саудитска Арабия си гарантира място на 1/8-финалите за Купата на Азия след втора победа в група “F”. Този път отборът надви Киргизстан с 2:0 и в последния кръг ще му е достатъчен и равен срещу Тайланд, за да завърши на върха.

Саудитите обаче се затрудниха с Киргизстан, макар да завършиха мача с двама души повече след директни червени картони за груби нарушения.

Още в 9-ата минута Айзар Акматов беше отстранен, а в 52-рата същата съдба застигна и Кими Мерк.

Междувременно Мохамед Канно беше реализирал за Саудитска Арабия в 35-тата минута. Футболистите на Манчини стигнаха до втория гол чак в 84-тата чрез Файсел Ал-Гамди, като в основата му беше крайно неубедителна намеса на вратаря.