Унгарският Алба с победа в групата на Балкан във ФИБА Европа

Отборът на Алба Фехервар победи Спортинг Лисабон със 106:102 (28:18, 18:31, 26:15, 21:29, 13:9) след продължение като домакин в Унгария в мач от четвъртия кръг в група „А“ на турнира за Купата на ФИБА Европа при мъжете. Сред участниците в групата е и българският шампион Балкан Ботевград.

Успехът бе първи за унгарския тим на този етап от турнира и с него Алба и Спортинг се изравниха на второ и трето място във временното класиране с актив 1-2. Лидер е Балкан с две победи от два мача.

В следващия двубой от групата Балкан ще посрещне Алба Фехервар в Ботевград на 15 ноември.

В Унгария съставите на Алба и Спортинг изиграха много оспорван сблъсък, в който разликата не надвиши 10 точки. На почивката гостите от Лисабон водеха с 49:46, а след трета част домакините имаха аванс от 72:64. След равенство 93:93 в края на редовните 40 минути се стигна до продължение, в което унгарският отбор надделя.

Сияни Чеймбърс бе най-резултатен за победата на Алба с 27 точки и 8 борби, а Джордан Барнет добави 25 точки и 11 борби.

За Спортинг Лисабон Едуард Екиор завърши с 28 точки и 7 борби, а Рон Къри се отчете с 27 точки и 10 борби.