Мира Тодорова с 18 точки (9 блока) в дербито с Петя Баракова и Моника Кръстева

Националката Мира Тодорова и тимът на КСО Волунтари 2005 записаха втора победа в румънската Дивизия А1. Воденият от Милан Любичич отбор се наложи като гост над КСМ Търговище с Петя Баракова и Моника Кръстева с 3:1 (14:25, 25:19, 25:18, 25:20) в мач от пети кръг, изигран в зала „Йоан Валериан“.

Волунтари е на осмата позиция в таблицата с 8 точки (2 победи, 3 загуби), Търговище е четвърти с 10 точки (4 победи, 1 загуба).

Мира Тодорова изигра страхотен мач, като се разписа с 18 точки (9 блокади) и бе втора по резултатност.

Никола Радошова завърши с 19 точки (1 ас, 3 блокади). 13 точки добави Хайди Казанова.

За съперника Петя Баракова приключи с 4 точки (2 блокади), Моника Кръстева записа 7 точки за два гейма на терена. Клоуи Лорънс реализира 17 точки (5 блокади).

В следващия кръг Волунтари среща КСУ Медичина (Търгу Муреш), на 12 ноември (неделя) от 18:00 ч. Търговище се изправя срещу Арджеш (Питещ) с Борислава Личева, Ивайла Чавдарова и Алина Атанасова ден по-рано.