Исландия отново разби Лихтенщайн, но може би ще е напразно

Исландия постигна нова убедителна победа над Лихтенщайн в група „J“ на европейските квалификации. „Викингите“ се наложиха с 4:0, като прибавиха нови три точки в актива си. Така тимът запази поне теоритични шансове за второто място в групата, но това изглежда доста илюзорно на този етап.

Гилфи Сигурдсон реализира два от головете в мача в 22-рата минута от дузпа и в 49-ата минута, а освен него се разписаха и Алфред Финбогасон в 44-тата и Хакон Харалдсон в 63-тата минута.

Гостите пък пропуснаха дузпа в 45-ата минута чрез Сандро Визер.

След този успех Исландия е на 4-тото място в групата с 10 точки, като изостава на 6 зад втория Словакия. Надеждата за класиране на еврофиналите още съществува, но тя е доста имагинерна. Лихтенщайн пък допусна 8-а загуба и е на дъното с нулев актив.

Снимки: Imago