Астън Вила показа на какво е способен

Астън Вила зарадва феновете си с убедителна победа в първото си домакинство за сезона. Бирмингамци разбиха Евертън с 4:0. Капитанът Джон Макгин откри резултата в 18-ата минута. Дъглас Луис се разписа от дузпа шест минути по-късно.

Лион Бейли вкара третия гол в началото на втората част, а резервата Джон Дюран оформи крайния резултат в 45-ата минута.

Тимът на Унай Емери днес показа защо към него има големия очаквания след отличния край на миналия сезон и добрата лятна селекция. Вила постигна пета поредна победа над „карамелите“ и осми пореден домакински успех в първенството. Евертън пък допусна втора поредна загуба и изглежда го чака нов тежък сезон, в който ще се бори за оцеляването си.

Пау Торес започна за първи път като титуляр за домакините на мястото на контузения Тайрън Мингс. Бирмингамци започнаха активно и в 18-ата минута поведоха. Муса Диаби проби, намери Бейли, който центрира остро, а Макгин засече топката с глава. Малко по-късно тимът на Емери удвои аванса си. Удар на Уоткинс бе изчистен от голлинията, но Пикфорд влезе опасно с ръка към лицето на нападателя и бе отсъдена дузпа, която Дъглас Луис реализира.

Астън Вила продължи да доминира и да създава положения. Пикфорд направи страхотно спасяване след удар на Диаби, а Уоткинс удари греда малко преди почивката. Проблемите на Евертън се увеличаваха с всяка изминала минута. През първата част Шон Дайч загуби Калвърт-Люин поради контузия, а малко след почивката Алекс Иуоби трябваше да напусне принудително.

Малкото останала интрига приключи в 51-ата минута, когато Майкъл Кийн допусна грешка, която доведе до попадение на Бейли. Бирмингамци нямаха намерение да спират, но Уоткинс пропусна следващата възможност. След час игра гостите стигнаха до най-добрия си шанс. Удар от воле на Мопей бе отразен от Мартинес.

Тимът на Емери леко намали темпото, тъй като имаше комфортна преднина, но влизането на Дюран промени това. 19-годишният колумбийски нападател се разписа 50 секунди след влизането си в игра след поредната неразбория в защитата на „карамелите“. Ашли Йънг се опита да върне към Кийн от тъч, но подаването бе много рисково и Дюран отне топката и я прати покрай Пикфорд. Това попадение дойде в повече на феновете на Евертън и те започнаха да напускат стадиона.

Снимки: Imago