България ще играе за петото място на Световното за юноши до 19 години

България ще играе за петото място на Световното първенство по волейбол за юноши до 19 години, което се провежда в Аржентина. Българите показаха характер и се наложиха срещу Египет с драматичното 3:2 (25:23, 26:28, 25:21, 22:25, 15:12). Младите таланти, водени от селекционера Мирослав Живков, изиграха истинска битка срещу „фараоните“. На терена беше повече от равностойно, а всички присъстващи в залата в Сан Хуан се радваха на класен волейбол.

В първия гейм „трикольорите“ победиха с 25:23. В следващия обаче драмата беше още по-голяма и африканците изравниха след 26:28, като двата отбора демонстрираха, че са заслужавали да се класират във финалната четворка.

Най-логичното нещо в мача беше достигане до тайбрек. Съставите си размениха по още един гейм – 25:21, в полза на България, както и 22:25 за Египет. Решителната част приключи при 15:12 за България.

Кристиан Титрийски отново беше над всички с 23 точки за българския тим. С 22 завърши съотборникът му Александър Къндев. За „фараоните“ Шриф Хелави се отличи с 31 точки.

Съперникът на България в мача за пето място ще стане ясен по-късно тази вечер, след изиграване на двубоя между Италия и Белгия.