Спортист Своге предизвика трети мач с Фаб Файв

Победителят от серията между Фаб Файв и Спортист Своге ще бъде определен в трети мач, след като съставът от Своге изравни серията след успех във втория двубой с 81:75.

Фаб Файв имаше крехък аванс почти през цялата първа част, но в края й резултатът отново бе равен – 20:20. Баскетболистите на Емил Горанов обаче взеха леко предимство през втория период, главно заради по-добрия си мерник от тройката, и на почивката поведоха с 43:36. Столичният тим стигна до пълен обрат след подновяването на играта, но Спортист бързо си върна водачеството и преди решителната четвърт се оттегли при 61:56.

По-малко от седем минути преди края Фаб Файв изравни, но до нова размяна на водачеството така и не се стигна и победата отиде за гостите.

Борис Матраков завърши с 27 точки за победителите. Иван Ценов записа 15 точки и 8 борби, Джими Хънт е с 14 точки и 10 асистенции, а 12 точки вкара Симеон Ценов с 8 борби. За съперника Камен Атанасов се отчете с 24 точки и 7 борби, по 12 точки добавиха Георги Митровски (11 борби) и Красимир Кръстев.