Нова категорична победа прати Хебър на полуфинал в регион Юг

Хебър е на полуфинал в регион Юг на ББЛ А група. Тимът спечели убедително и втория мач с Локомотив Пловдив в собствената си зала „Иван Симеонов“, този път със 120:69, с което затвори серията в своя полза.

На полуфиналите Хебър ще се изправи срещу Вихър Айтос.

Отборът от Пазарджик наложи убийствено темпо още в началните минути и след първата част се откъсна с 43:19.

Преднината му почти достигна 40 през втория период, като на почивката тимът се оттегли при 71:34 в своя полза.

След паузата играта вървеше много по-равностойно, като преди заключителната четвърт преднината на баскетболистите на Димитър Чанков остана почти непроменена – 94:58. В оставащото време обаче те отново вдигнаха оборотите и спечелиха още по-убедително.

Станислав Ваклинов бе най-резултатен за победителите с 29 точки, Христо Бъчков записа 25 точки, 16 борби и 7 асистенции, а Станислав Тенов е с 22 точки и 8 борби.

За Локомотив Калоян Панчев реализира 15 точки, по 13 имат Богомил Дичев и Михаил Андреев.