Черноморец разпиля Берое

Черноморец победи с 96:69 (30:15, 22:14, 29:21, 19:15) Берое в мач от 32-рия кръг на Националната баскетболна лига. „Акулите“ са с 18 победи и 11 загуби в сметката си, а старозагорци са с баланс 13-16.

Мачът в зала „Бойчо Брънзов“ започна изключително силно за домакините, които буквално не даваха никакъв шанс на съперника си и до почивката с лекота натрупаха преднина от 33 точки. След паузата нищо не се промени на паркета и баскетболистите на Васил Евтимов продължиха да покачват разликата.

Въпреки че Берое спечели последната част, това не се отрази на крайния резултат.

За Черноморец Георги Боянов завърши с дабъл-дабъл – 17 точки и 13 борби, по 13 точки добавиха Джордан Тъкър и Брайс Нзи.

За Берое Дариъс Хол реализира дабъл-дабъл – 15 точки и 11 борби, Роберт Георгиев реализира 12 точки.