Спортист срази Левски София 2022 с 14 тройки

Спортист Своге започна с победа участието си в плейофите на регион Запад в ББЛ А група. В първия си мач от четвъртфиналната серия тимът надви Левски София 2022 с 97:78.

Победителите отстъпваха в подкошието, но отбелязаха общо 14 тройки срещу 5, вкараха повече наказателни удари, а освен това направиха и само 6 грешки за целия мач срещу 20. Реваншът е на 28 април, като се играе до две победи от три срещи.

След сравнително равностойно начало на мача, баскетболистите на Емил Горанов взеха леко предимство и след десет минути игра водеха с 20:14. Те отбелязаха 8 тройки само за първото полувреме, допуснаха по-малко грешки и на почивката дръпнаха с 45:32.

Преднината на Спортист достигна 17 след паузата и въпреки че столичният тим се доближи само на 8, преди последната част разликата отново бе двуцифрена – 68:53. Резултатността скочи още в оставащото време, но отборът от Своге поддържаше аванс от около 20 и спечели убедително.

Спортист игра само със седем баскетболисти в мача, а големият герой бе Борис Матраков, завършил с 35 точки (5 тройки) и 7 борби. Иван Ценов наниза 18 точки, с 16 е Симеон Ценов, а 10 добави Дамян Стоянов.

За съперника Даниел Запрянов реализира 23 точки. Кристиян Георгиев е с 22 и 8 борби, а Асен Попов записа 14 точки и 7 борби.