Монтана показа истинското си лице срещу Рилски

Отборът на Монтана 2003 поведе с 1:0 победи срещу Рилски спортист в полуфиналните плейофи от женското баскетболно първенството на България след успех с 82:48 (23:17, 17:17, 23:10, 19:4) в първата среща от серията.

Играе се до две победи от три възможни мача, като вторият двубой ще се проведе на 21 април, петък от 18:00 часа в „Арена Самоков“. Ако се стигне до равенство в серията 1:1 победи, то третият решителен мач ще се състои на 23 април в Монтана от 18:00 часа.

Двата състава изиграха равностойна първа четвърт, преминала с размяна на водачеството, но домакините взеха 6 точки аванс след началните 10 минути – 23:17.

Със серия от 11:4 баскетболистките на Монтана 2003 увеличиха преднината си до 13 точки при 34:21 в средата на втората част, но гостите от Самоков успяха да намалят пасива си до 34:40 на почивката.

Монтана 2003, който преследва първа титла от 2019 година насам, направи по-добра трета четвърт. Вицешампионките покачиха разликата до 19 точки и взеха аванс от 63:44 преди последните 10 минути, а в тях напълно контролираха двубоя и позволиха на Рилски спортист да отбележи само 4 точки.

Шерин Сътерланд бе най-резултатна за Монтана 2003 с 21 точки, 9 борби и 3 асистенции, а Александра Петрова се включи с 19 точки и 6 борби. Анджелика Митрашинович пропусна двубоя за домакините.

За Рилски спортист Ивана Бонева завърши с 16 точки и 3 борби, докато Деница Манолова реализира 13 точки и 8 борби.

В другата полуфинална серия Берое поведе на Шампион 2006 (София) с 1:0 след като го надигра със 117:55 като домакин в Стара Загора в първата среща