Кирил Капризов отбеляза хеттрик и донесе победа на Минесота срещу Кълъмбъс

Кирил Капризов вкара гол 20 секунди преди края на продължението за хеттрик и победа на Минесота Уайлд с 3:2 срещу Кълъмбъс Блу Джакетс в мач от редовния сезон на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Марк-Андре Флюри спря 22 удара на вратата на Уайлд, които изоставаха с два гола преди началото на последната третина. Матю Оливие и Лиан Фоуди бяха точни за Кълъмбъс, докато Елвис Мерзликинс направи 42 спасявания за Блу Джакетс.

Уайлд са в серия от точки в осем от последните си девет мача, но нападението на Минесота напоследък не е особено резултатно.

Отборът вкарва средно по 1.7 гола в последните си десет двубоя.

Остин Матюс отбеляза две попадения при победа на Торонто Мейпъл Лийфс с 5:1 срещу Сиатъл Кракен в друг мач от неделната програма.

Марк Джордано вкара първия си гол в Сиатъл след трансфера в Торонто през миналия сезон, Тимъти Лилегрен записа попадение и асистенция, а Джон Таварес наниза последната шайба за Лийфс. Мич Марнър завърши мача с три асистенции, по две направиха Уилям Нюландер и Майкъл Бънтинг, а Иля Самсонов отрази 26 удара за победителите. Той пусна гол само срещу Винс Дън.

Сидни Кросби пък поведе Питсбърг Пенгуинс към победа със 7:3 срещу Тампа Бей Лайтнинг. Капитанът на петкратните носители на купа „Стенли“ вече е с 26 гола от началото на сезона и е първият активен хокеист, както и 14-и в историята, с 13 или повече сезона с над 70 точки.

Кросби се разписа при числено предимство четири минути и половина преди края на втората част за 3:2 и сложи началото на убийствена серия, в която Пенс отбелязаха пет попадения в рамките на 4:27 минути. Като цяло Питсбърг вкара шест пъти само в рамките на втората третина.

Евгени Малкин се разписа с 23-ата си шайба за сезона, а попадения за Питсбърг отбелязаха още Дрю О’Конър, Теди Блугър, Джеф Картър, Джейсън Зъкър и Брайън Дюмулен, а Кейси ДеСмит спаси 26 удара.

Дилан Къзенс отбеляза първи хеттрик в кариерата си и добави една асистенция за победа на Бъфало Сейбърс със 7:4 срещу Вашингтон Кепитълс.

Цели 12 души от Бъфало завършиха с точка или повече, като сред тях бе Тейг Томпсън с 40-ия си гол за сезона. Джеф Скинър, Земгус Гиргенсонс и Вини Иностроза също бяха точни за Сейбърс, а Алекс Овечкин записа 33-ия си гол за годината за Капс. Той вече има 1467 точки в кариерата си, с което е равен със Стан Микита на 16-о място във вечната класация.

Дилан Стром и Ти Джей Оши завършиха с по гол и асистенция за Вашингтон, а Сони Милано отбеляза четвъртия гол.