Рилски спортист разби Ямбол

Рилски спортист победи със 104:67 (26:18, 21:17, 29:17, 28:15) Ямбол като домакин в отложен мач от осмия кръг на НБЛ. Успехът е десети за тима от Самоков, който все още няма загуба в баскетболното първенство, а Ямбол е с баланс 3-6.

Срещата в „Арена Самоков“ започна ударно за баскетболистите на Людмил Хаджисотиров, които за 10 минути си осигуриха преднина от 12 точки, а до почивката успяха да я увеличат на 16. След паузата нищо на паркета не се промени и домакините продължиха просто добавят още точки към преднината си.

Васил Попов завърши с 20 точки за Рилски спортист, 16 вкара Чавдар Костов, Брандън  Рандолф се разписа с 14.

За Ямбол най-резултатен беше Доминик Кристиано с 14 точки, а Трей Сампсън добави 10.