Спортист спечели дербито с Фаб Файв

В дербито на кръга Спортист Своге надви Фаб Файв с 81:70 в мач от регион Запад на ББЛ А група, нанасяйки му едва втора загуба за сезона.

Двата тима си размениха по една част през първото полувреме. Столичани дръпнаха с 11 малко след началото на втория период, но на почивката баскетболистите на Емил Горанов обърнаха за 41:37. Отборът от Своге поддържаше аванс от няколко точки и след паузата, а преди последната част увеличи на 57:50.

По-малко от седем минути преди края Фаб Файв изравни за 61:61, но след това Спортист отново започна да трупа разлика и спечели.

Дамян Стоянов бе най-резултатен за победителите с 21 точки с 13 борби. Борис Матраков се отчете с 19 точки и 8 борби, а по 10 точки добавиха Иван Ценов и Симеон Ценов.

За съперника Мартин Горунов записа 18 точки и 9 борби. Денис Петков и Александър-Марко Милър вкараха по 10.