Фенербахче наказа Панатинайкос с 30 точки

Фенербахче победи със 107:77 (22:25, 33:15, 23:15, 29:22) Панатинайкос като домакин в мач от осмия кръг на Евролигата. Успехът е седми за турския гранд, който се намира на първо място в класирането със само една загуба до момента. Гръцкият колос е с баланс 2-6.

Срещата в Истанбул изглеждаше равностойна през първите 10 минути, като дори гостите от Атина успяха да си осигурят аванс от 3 точки.

След това обаче домакините намериха ритъма си и преди почивката вече имаха преднина от 15 точки.

След паузата доминацията на „фенерите“ продължи и преди заключителната четвърт те бяха напред с 23 точки. В последните 10 минути срещата просто се доигра.

Скоти Уилбекин беше най-резултатен за Фенербахче с 19 точки, 16 наниза Найджъл Хейс-Дейвис, а Карсън Едуардс се разписа с 14 точки.

За Панатинайкос Дуейн Бейкън реализира 20 точки, а Йоргос Папаянис добави 12 точки.

Снимка: twitter.com/FBBasketbol

Гледай баскетбол на MAX с най-вълнуващите двубои от Евролига, Еврокупа и Национална баскетболна лига на България, на живо, само в ефира на MAX Sport.