Всички 1/4-финали на Мондиал 2022

След като бяха изиграни всички двубои от 1/8-финалната фаза на световното първенство, провеждащо се в Полша и Словения, станаха ясни всички четвърфиналисти в надпреварата.

Първи с билета си за следващия етап се сдоби тимът на Словения, който отстрани Германия с 3:1 гейма. Това е едва второто участие на водения от Джордже Крецу отбор.

Следващият четвъртфиналист стана съставът на Италия, който имаше леки затруднения с амбициозна Куба, но надделя в четири гейма.

„Скуадра адзура“ е в осмицата за девети път и има три титли във витрината си.

Не толкова лесна бе задачата на САЩ – „янките“ победиха с много усилия Турция след 3:2 гейма.

„Полумесеците“ пък не успяха да направят сензацията в шампионата.

Съперникът на северноамериканците в четвъртфиналите и действащ световен шампион – Полша, се справи без проблеми с тима на Тунис, побеждавайки категорично.

Историческо класиране записа отборът на Украйна, който отстрани Нидерландия без проблеми, влизайки в осмицата едва с второто си участие.

Далеч по-интригуващ бе сблъсъкът между Франция и Япония, в който „петлите“ излязоха победител след тежка битка.

Воденият от Андреа Джани тим продължава успешното си представяне, след като в рамките на година спечели олимпийската титла в Токио, а преди месеци триумфира в Лигата на нациите.

Аржентина също продължава възходящото си представяне, след като отстрани Сърбия с 3:0 гейма. Година преди това южноамериканците се окичиха с бронза на Олимпиадата в Токио.

Бразилия, която ще е съперник на „гаучосите“ в четвъртфинала, надигра Иран и влиза в битката на трофея за пореден път.

Четвъртфиналните мачове ще се изиграят на 7 и 8 септември (сряда и четвъртък) в Любляна и Гливице.

22:00 ч. Полша – САЩ

Победителите от битките се класират за полуфиналите в Катовице (Полша) – на 10 септември (събота). Там ще се проведат и финалът, и малкият финал – на 11 септември (неделя).