Преднина от три гола не стигна на Бешикташ за победа

Аланияспор и Бешикташ направиха зрелищно равенство 3:3 в среща от втория кръг на турското първенство. „Черните орли“ поведоха с 3:0 до 31-ата минута, но в края на полувремето Емреджан Узунхан получи червен картон, а Аланияспор върна един гол и след почивката домакините успяха да се доберат до точката.

Жорж-Кевин Нкуду вкара още в 3-ата минута след заучено изпълнение на корнер, а в средата на полувремето Салих Учан наказа бившия си отбор с хубав удар в далечния ъгъл на вратата. Бешикташ не спря дотук и в 31-ата минута Рашид Гезал се разписа от дузпа.

Изгонването на Узунхан обърка футболистите на Валериен Исмаел. Аланияспор успя да намали в самия край на първата част, когато Ефкан Бекироглу опъна мрежата с перфектно изпълнен пряк свободен удар. В 81-ата минута Ромен Саис си заби автогол с глава, а истинската драма настъпи в добавеното време. Домакините получиха дузпа и ветеранът Даниел Кандеяш не сбърка от бялата точка – 3:3.