Блестящ дебют за Рамзи, но Ница сбърка на старта

Аарън Рамзи направи блестящ дебют за Ница при гостуването на новака Тулуза. Уелският национал вкара гол 84 секунди, след като влезе в игра. Неговото попадение обаче стигна само за равенство, като срещата завърши 1:1. Тайл Далинга се разписа за домакините в 20-ата минута, а Рамзи изравни в 78-ата минута.

Лусиен Фавър остави част от новите попълнения на пейката, където започнаха Каспер Шмайхел и Рамзи. Френският халф Алексис Бека Бека обаче бе титуляр и направи своя дебют. Първата опасна ситуация бе пред вратата на домакините, но Тулуза имаше предимство през първата част.

Новият нидерландски нападател на “виолетовите” Далинга можеше да открие резултата в 18-ата минута. Той бе изведен очи в очи с Булка, но вратарят успя да отклони удара му в гредата. Секунди по-късно Далинга ознаменува дебюта си с гол, след като отклони центриране на Ван Ден Боомен. Преднината на Тулуза можеше да стане два гола малко по-късно, когато Нгуму преодоля излезлия Булка, но ъгълът бе малък и той опита центриране, с което Тодибо се справи.

След първия половин час Ница взе инициативата и създаде няколко положения, но не успя да изравни до почивката. През второто полувреме гостите владееха топката доста повече, но трудно създаваха положения. Рамзи се появи в игра и секунди по-късно изравни с много хубав удар след добра работа на Брахими. Тимът на Фавър можеше и да стигне до трите точки, защото натисна в края. В добавеното време Максим Дюпе направи двойно спасяване.