Две дузпи помогнаха на Марсилия да сломи съпротивата на бойкия Нант

Морсилия постигна изключително трудна победа с 3:2 в домакинството си на Нант от 33-ия кръг на Лига 1 на Франция. Домакините на „Велодром“ трябваше да правят обрат, за да измъкнат трите точки. Два от головете им пък паднаха от дузпи.

Нант на два пъти повеждаше чрез Андрей Жирото 2 6-ата и Маркюс Коко в 42-ата минута, но и двата пъти Марсилия изравняваше след два гола от дузпи на Димитри Пайе.

Накрая домакините успяха да измъкнат и трите точки след попадение на Амин Ари в 75-ата минута.

В същото време Лион се провали в гостуването си на Брест. Срещата завърши с успех с 2:1 за домакините след попадения на Стив Муни от дузпа в 27-ата и

Ирвин Кардона в 74-ата. За гостите се разписа Муса Дембеле в 72-ата минута.

В другите късни мачове от кръга Страсбург се наложи с 2:1 над Рен, а Ланс надви Монпелие с 2:0.

Така ПСЖ продължава да води в класирането със 77 точки, пред Марсилия с 62 и Рен, Страсбург и Монако с по 56 точки, съответно на 3-ото, 4-ото и 5-ото място в таблицата.