Български специалист триумфира с титлата в Либия

Българският волейболен статистик Иван Ясенов, който този сезон изпълнява функцията на помощник-треньор, триумфира с титлата в Либия. Родният представител и тимът на Ал Ахли спечелиха трофея в местната лига.

Отборът се окичи с осмото си злато в първенството на северноафриканската държава след седемгодишно прекъсване без нито една спечелена купа. Любопитното е, че именно на осмата година печелят осмата титла в историята си.

До успеха се стигна, след като „зелено-белите“ от Триполи победиха на финала прекия конкурент за титлата – Суахли (седемкратен шампион на Либия (2013-2020)). Първо, Ясенов и Ал Ахли записаха категорична победа над съперника с 3:0 гейма в четвъртък, като на следващия ден се нуждаеха от само два гейма, за да вдигнат трофея. Целта, разбира се, бе изпълнена.

На полуфиналите Ал Ахли даде само гейм на Асария.

Преди това, отборът става победител във финалната шестица, без загуба – благодарение на Ясенов.

На 18 март (четвъртък) тимът на родния представител играе полуфинал с Ал-Хилал за Купата на страната. Евентуална победа ще прати Ал Ахли на финал, който ще се състои на 20 март (събота).