Нови победи за водещите отбори в ББЛ А група

Водещите отбори в отделните региони на ББЛ А група записаха нови победи в днешните си мачове.

Шоутайм не допусна изненада срещу втория тим на Черно море Тича и го победи с 81:74 в среща, изиграна в Търговище. Лидерът на Изток натрупа двуцифрена разлика още през първата четвърт, като въпреки опитите на „моряците“ за обрат, удържа преднината си до последно.

Рожденикът Николай Николов бе над всички за победителите с 34 точки, с 12 и 7 борби е Анди Франсис.

За съперника, който за пореден мач бе без Мартин Йорданов и Любомир Керемедчиев, Иван Спиров завърши с 27 точки и 10 борби, Берк Мехмед се отчете с 24 точки.

На Запад един от водачите в класирането Локомотив 2020 се наложи над Славия с 95:67 в столичната зала „Сейнт Джордж“. Баскетболистите на Георги Младенов имаха леко предимство през първото полувреме, а на почивката водеха с двуцифрена разлика – 43:33. След паузата играта вървеше сравнително равностойно, но след силни финални минути на частта Локомотив дръпна с 68:52, като в оставащото време спечели още по-убедително.

Самуел Франсис отбеляза 27 точки за успеха, Станислав Славейков завърши с 21 точки и 10 борби, а малко не стигна на Васил Михайлов за трипъл-дабъл – 15 точки, 17 борби и 9 асистенции. За Славия Огнян Тодоров наниза 16 точки, 11 добави Кристиян Георгиев.

Вторият тим на Берое остана начело в обединения регион Център Юг. Тимът постигна четвърти пореден успех, като се наложи над Чардафон в зала „Балканстрой“ в Плевен с 91:75. Старозагорският тим поведе от самото начало, а в третата четвърт разликата достигна 33 точки, като до края съперникът му успя единствено да намали част от пасива си.

Младен Георгиев бе най-резултатен за победителите с 20 точки. Петър Тояганов вкара 19 точки, Михаил Комбаков бе близо до трипъл-дабъл с 18 точки, 7 борби и 10 асистенции, а Калоян Колчев добави 14 точки. За тима от Габрово Андреан Деков бе над всички с 22 точки и 11 борби, Христо Саркизов се отчете с 16 точки и 8 борби.

В друг мач Бавни и яростни нанесе първа загуба в обединения регион на втория състав на Академик Пловдив, побеждавайки го със 106:72. Срещата вървеше кош за кош почти през цялото първо полувреме, но след силни финални минути, на почивката домакините на турнира поведоха с 50:42. Тимът от Плевен продължи да увеличава преднината си и след паузата. Последната част започна при 72:57 в негова полза, като до края той направи успеха си още по-изразителен.

Максим Генов вкара 29 точки за успеха, с 18 е Венцислав Георгиев, Александър Кръстев има 13, а по 10 добавиха Борис Монов и Саша Стаменов (7 борби). За Академик Йоанис Кикрилис бе над всички с 31 точки, 7 борби и 6 асистенции, Даниел Георгиев и Марио Боянов отбелязаха по 11 точки, а с 10 е Кръстомир Михов.