Финалът на Евроволей 2019: България U17 – Франция U17 0:1! Гледайте мача ТУК!!!

Националният волейболен отбор на България за юноши до 17 години излиза срещу Франция в големия финал на Европейското първенство, на което сме домакини в София. Битката за титлата започва в 18,00 часа в зала „Христо Ботев“ в столицата и ще бъде давана пряко по БНТ 3.

Младите „лъвчета“ имат да си връщат на френските си връстници за загубата с 0:3 гейма в последния мач от предварителната група на турнира в четвъртък.

В началото на първия гейм българските момчета поведоха с 2:1 след бърза контра през центъра на Лазар Бучков.

Франция обърна при 6:3 след ас на Лука Ломуно, контра на Нейтън Кановас и страхотен блок на Симон Манин. Това накара Мартин Стоев да вземе тайм-аут. Въпреки това, играта продължи точка за точка до 8:5, след което „лъвчетата“ намалиха до 8:7 след мощна атака на Георги Татаров и контра на Бучков. Младите французи си възстановиха веднага преднината при 10:7 след атака на Кановас и силна контра на Хили Ено. Разликата набъбна до 13:8 след отличен блок на Ено и ас на Луи Саканоко-Надирян, което принуди Мартин Стоев да използва второто си прекъсване за гейма. Преднината на Франция нарасна до 19:11 след грешка в атака на Александър Николов нов ас на Ломуно и контра на Ено. България върна няколко точки и намали пасива си до 19:15 при сервис на Татаров. Независимо от усилията на българите, Франция спокойно взе гейма с 25:20 след атака през центъра на Ломуно.

БЪЛГАРИЯ – ФРАНЦИЯ 0:1 (20:25)
БЪЛГАРИЯ: Стоил Палев, Георги Татаров, Владимир Гърков, Александър Николов, Лазар Бучков, Ивайло Дамянов – Християн Великов-либеро
Старши треньор: МАРТИН СТОЕВ
ФРАНЦИЯ: Анатол Шабоасан, Нейтън Кановас, Хили Ено, Луи Саканоко-Надирян, Лука Ломуно, Симон Манин – Енцо Бланк-либеро
Старши треньор: ОЛИВИЕ ОДАБРАМ.

Снимки: CEV.EU

Гледайте финала БЪЛГАРИЯ – ФРАНЦИЯ онлайн ТУК!!!