Испания 0:0 Швеция, отмениха редовен гол на Ла Роха

Отборите на Испания и Швеция играят при 0:0 в мач от група „F“ на европейските квалификации на „Сантиаго Бернабеу“. В 16-ата редовен гол на испанците не беше зачетен заради несъществуваща засада.

Ла Роха подреди 4-3-3 с Иско, Родриго и Марко Асенсио в предни позиции. На вратата застана Кепа Арисабалага.

Халфът на Наполи Фабиан Руис се сдоби с роля в средата на терена. „Трите корони“ подходиха със схема с двама нападатели – Киасон и Берг.

Двубоят започна с леко игрово предимство на иберийците. Момчетата на заместника на Луис Енрике – Роберт Морено, търсеха постепенни нападения и пасове на къси разстояния. След спокойни десетина минути испанците създадоха няколко положения. Вратарят Олсен „извади“ две положения в 14-ата и 15-ата минути след удари на Фабиан и Дани Парехо.

В 16-ата топката премина голлинията на скандинавците, но след грешно вдигнат флаг за засада. Повторенията показаха, че Дани Парехо е в редовна позиция, а след това Родриго е зад линията на топката. Липсата на ВАР се оказа решаваща и резултатът несправедливо остана 0:0.