Голям резил за Левски в центъра на София

Отборът на Левски направи сензационна издънка на Националния стадион „Васил Левски“ в мач от 16-ия кръг на Първа лига. Тимът на Делио Роси стигна само до 0:0 срещу тоталния аутсайдер в първенството Витоша (Бистрица). Вратарят на дебютантите в елита Михаил Иванов се превърна в герой. Бившият играч на „сините“ спаси дузпа в 44-ата минута на Жорди Гомес, която бе доста пресилена, тъй като защитник изби чисто топката от краката на Антонио Вутов.

Футболистите на 26-кратните шампиони изиграха изключително слаб мач, като не успяха да създадат нито едно чисто положение през всичките 90 минути. Така напълно заслужено бяха изпратени с бурни освирквания от своите фенове, които избраха да бъдат на стадиона в центъра на София в тази мразовита вечер.

В първия мач през сезона Левски спечели срещу Витоша с 2:0, което се оказа последната среща на Николай Митов. „Сините“ явно мислеха, че ще стигнат до трите точки с лекота, което им изигра лоша шега. Игралият предпазливо и на много бавни обороти състав от „Герена“ нямаше отново никаква идея в атака, когато излезе срещу тим, който се пази с 11 човека. За първи път през този сезон „бистришките тигри“ решиха да заложат на тази тактика, която се оказа печеливша. Това, разбира се и благодарение на голямото раздаване на всички играчи в зелено, които се раздаваха максимално от първата до последната минута.

По този начин Витоша записа първа историческа точка срещу Левски, общо трета в Първа лига, както и първа след поредица от шест поредни загуби.

Петото равенство на „сините“ ги остави на трето място с 29 точки, като изостава на цели десет точки от Лудогорец и на шест от ЦСКА-София.

Наставникът на „сините“ Дело Роси бе направил две промени от победата с 1:0 над Локомотив (Пловдив). Наказаният Иван Горанов е заменен от Мики Орачев, а Жерсон Кабрал е отстъпил мястото си на Антонио Вутов.

Треньорът на домакините Костадин Ангелов бе сменил четирима от 11-те, които започнаха срещу Етър с 0:2. Георги Амзин, Китан Василев, Димитър Панталеев, Стефан Христов са сменени от Кристиян Узунов, Ивайло Лазаров, Петко Цанков, Пол Отофе.

Витоша Бистрица – Левски+59
Михаил Иванов показа добър рефлекс в 22-ата минута, когато парира удар на Мики Орачев от границата на наказателното поле. Вратарят показа още по-голяма класа в 43-ата минута, когато спаси дузпа на Жорди Гомес.

Тя бе отсъдена за изключително спорно нарушение на Петко Цанков, който се хвърли в краката на Антонио Вутов, но изби топката. „Зелените“ имаха сериозни претенции към Георги Давидов, който бе категоричен и не отмени първоначалното си решение, дори след разговора с помощника си Николай Йорданов.

Второто полувреме „сините“ продължиха да владеят топката, но без да стигат до положения пред Иванов. Антъни Белмонт и Жерсон Кабрал смениха Панайтов и Вутов.

Чак в 61-ата минута Гомес стреля отдалеч. Секунди по-късно Кабрал проби, но защитник изби пред голлинията подаване към Роман Прохазка. В 66-ата минута Буш стреля слабо от въздуха, а Иванов без проблеми спаси.

Левски се опитваше да атакува само отдясно с Кабрал и Цветкович, но без никакъв успех.

В 78-ата минута Ейолфсон удари без топка резервата Стефан Христов, но реферът отсъди нарушение за гостите. Жуниор Мапуку също влезе за „сините“, като направи един опасен пробив, но не помогма на Левски да се спаси от голяма издънка.