Евертън завърши с победа на „Гудисън Парк“

Отборът на Евертън прекъсна негативната си серия от три мача в Премиър лийг в последното си домакинство за този сезон. „Карамелите“ надделяха с 1:0 над Уотфорд в мач от 37-ия кръг на първенството. Попадението бе дело на Рос Баркли в 56-ата минута, когато се възползва от подаване на Фил Ягиелка. Последният намери Баркли, който напредна и стреля силно от границата на наказателното поле, пращайки топката в мрежата на Аурелио Гомеш.

Попадението се оказа победно, а също така и последното за този сезон „Гудисън Парк“.

Тимът на Роналд Куман вече им 61 точки преди последната си визита на Арсенал. Евертън има 61 точки, като завършва сезона на седмо място. Играчите на холандския мениджър не могат да бъдат изпреварени, а също така не могат да настигнат шестия Манчестъ Юнайтед.

Гостите от Уотфорд останаха на 15-то място с 40 точки, като поражението бе четвърто поред за момчетата на Валтер Мадзари. Тимът има нужда от точка в оставащите си два мача ,за да си гарантира оставането в елита на Англия.