Четвърта загуба в Коня за баскетболните национали до 16 г.

Националният отбор на България за кадети до 16 години допусна четвърта загуба на приятелския турнир в турския град Коня. Играчите на треньора Иван Коцев отстъпиха с 55:74 (12:14, 10:18, 20:21, 13:21) пред тима на Аржентина.

Българите бяха догонващи в резултата в хода на целия двубой, а слабото представяне под коша и многото грешки (23) не им позволиха да окажат сериозна съпротива.

Емилиан Грудев бе най-резултатен за България с 16 точки, като 10 от тях дойдоха още през първото полувреме.

Девет точки за тима ни добави Николай Иванов.

Лукас Гаярдо бе най-резултатен за Аржентина с 15 точки, Игнасио Вариско добави 14, а Гастон Бертона завърши с 12.

В класирането българският тим е на предпоследното място с 1 победа и 4 загуби, докато тимът на Аржентина е трети с 4 победи и само 1 поражение.

Утре българският тим играе с отбора на Литва, който заедно с домакините от Турция все още няма поражение.