Стеф Къри избухна с 11 тройки срещу Шарлът

Стеф Къри отбеляза цели 11 тройки в рамките на първите три четвърти на мача с Шарлът, който неговият Голдън Стейт спечели със 126:111.

„Войните“ имаха тотална доминация през всичките 48 минути, като не изостанаха нито за момент в резултата, а преднината им достигна 32 точки малко след началото на третата част.

Къри завърши двубоя с 39 точки, въпреки че въобще не се появи в игра в последната четвърт, а Клей Томпсън добави 29 за победителите.

Успехът е 42-ри за Голдън Стейт от началото на сезона, като по този начин възпитаниците на треньора Стийв Кър си гарантираха, че ще завършат сезона с над 50 процента победи, дори и да загубят всичките си 33 мача до края на сезона.

За тима на Шарлът центърът Франк Камински бе най-полезен с 24 точки, а Марко Белинели добави 16.