Фелипе Маса финишира девети в последното състезание в кариерата си във Формула 1

Бразилският пилот Фелипе Маса от тима на „Уилямс“ завърши на девето място в старта от Формула 1 за Голямата награда на Абу Даби, последен кръг за сезона от шампионата. За Маса това бе последен старт в кариерата в най-бързата надпревара.

Пилотът на „Макларън“ Дженсън Бътън от Великобритания не успя да финишира. За шампиона от 2009 година това също бе последен старт в кариерата във Формула 1.

Състезанието на пистата „Яс Марина“ бе спечелено от пилота на „Мерцедес“ Люис Хамилтън. Втори остана съотборникът му Нико Розберг. За германеца второто място бе достатъчно за спечелването на титлата. Трети финишира Себастиян Фетел с „Ферари“.

Розберг завършва сезона с пет точки аванс на върха в класирането при пилотите пред Хамилтън.

Титлата при конструкторите е за отбора на „Мерцедес“.