Младшата възраст на Черно море победи Пирин с 2:0

Пета поредна победа записа младшата възраст на Черно море. В интригуващ двубой на стадиона под Аспаруховия мост, моряците надделяха над Пирин Благоевград с 2:0.

През първата част играта вървеше равностойно и въпреки някои добри положения пред вратата на благоевградчани, двата отбора се оттеглиха при нулево равенство на почивката. През втората част моряците бяха по-добрия отбор на терена и реализираха две попадения.

Първо капитанът на отбора и юношески национал Лъчезар Йорданов реализира дузпа, а малко след това Мартин Минчев вкара и второ попадение за крайния резултат.

До края на мача моряците имаха възможности да увеличат преднината си, но направиха няколко пропуска. За медийна група „Черно море“ наставникът на победителите Тодор Марев, заяви че е доволен от победата, но не е напълно удовлетворен от играта.

Черно море запази първото си място в класирането, а в следващия кръг на футболната група до 17 години моряците гостуват на Локомотив Пловдив. Мачът е на 25 септември от 10:30.