Ференцварош отново поведе на Лудогорец (видео)

Отборите на Ференцварош и Лудогорец играят при 2:1. Двата тима се изправят един срещу друг в сблъсък от първия квалификационен кръг на Шампионската лига. Срещата на „Групама Арена“ е наблюдавана от близо 20 000 души. От тях малко над 100 бяха фенове на българския тим.

Наставникът Стойчо Стоев направи четири промени в стартовия състав в сравнение с този, с който започна в мача за Суперкупата на България, спечелена с 2:0 над Локомотив (Пловдив). Защитата пред Пламен Илиев е тотално прекроена. Единствено Жордан Икоко запази позицията си на десния бек. Антон Недялков се премести от централната зона на левия бек вместо Сисиньо, а централна двойка бранители бяха Георги Терзиев и Козмин Моци. В халфовата линия действаха Светослав Дяков и Яцек Горалски, а малко по-напред – новото попълнение Дан Битон, който замества Марселиньо. По двете крила останаха Мавис Чибота и Джоди Лукоки, а централен напaдател бе Якуб Шверчок, който зае позицията на Клаудиу Кешерю.

Срещата започна много неприятно за „орлите“. Първият удар по посока на една от двете врати дойде в петата минута. Горалски открадна една топка и подаде на Шверчок, който стреля, но неточно. Минута по-късно обаче домакините откриха резултата. При едно центриране отдясно Токмак Нгуен изпревари Икоко и с плонж се разписа във вратата на българския страж.

Малко по-късно Пришкин отправи силен диагонален удар. Илиев в първия момент не успя да улови добре топката, но бързо след това прибра кълбото. В тези минути Ференцварош контролираше изцяло играта, докато българите действаха нервно и не успяваха да създадат опасности.

Постепенно играчите на Стойчо Стоев се съвзеха от шока и успяха да организират играта си. В 27-ата минута Шверчок и Горалски комбинираха добре, като вторият се оказа на добра позиция, но реши да подава вместо да стреля и сбърка. Така се стигна до 31-ата минута, когато Лудогорец изравни. Домакините сгрешиха в отбрана и дадоха топката на българите в собствената си половина. Битон намери добре Чибота, който стреля. Вратарят изби удара му, но топката попадна у Шверчок, който на празна врата нямаше как да сбърка – 1:1. Домакините имаха претенции за засада, но съдията не ги уважи. До края на полувремето играта бе равностойна, но чистите положения не бяха много. Единствено Чибота се озова на чиста позиция, но ударът му мина встрани от вратата.

Подобно на първата част и след подновяването на играта домакините взеха инициативата. Илиев се справи с два далечни шута на играчи на Ференцварош, а удар на Олександър Зубков от фаул от удобна позиция мина над вратата.

В 62-ата минута гол за домакините бе отменен заради засада. При едно центриране от статично положение топката бе подадена към Игор Харатин, който отблизо я прати в мрежата, но страничният съдия вдигна флага. Три минути по-късно обаче резулатът вече беше 2:1 за Ференцварош. Токмак напредна по левия фланг и подаде към Зубков, който бе оставен непокрит в наказателното поле и със силен удар разстреля Илиев.

В 71-ата Лудогорец бе близо до изравняване. Чибота центрира меко към Шверчок, който отправи удар с глава от малък ъгъл, но вратарят излезе и блокира топката, за да излезе в ъглов удар. Постепенно българите изнесоха играта малко по-напред, като в игра се появиха Марслиньо, Стефан Баджи и Жоржиньо. В 84-ата минута Шверчок бе препънат малко преди наказателното поле при един дълъг пас, но съдията не отсъди нарушение. Малко по-късно пък удар на Марселиньо бе блокиран.

ФЕРЕНЦВАРОШ – ЛУДОГОРЕЦ 2:1
1:0 Токмак (6)
1:1 Шверчок (31)
2:1 Зубков (65)

Стартови състави:

Ференцварош: 90. Дибос, 8. Ловренсис, 25. Блажич, 33. Двали, 26. Хейстер, 7. Ихнатенко, 14. Кхаратин, 11. Зубков, 92. Шкварка, 93. Нгуен, 50. Пришкин
Ст. треньор: С. Ребров

Лудогорец: 23. Илиев, 22. Икоко, 5. Терзиев, 30. Моци, 3. Недялков, 18. Дяков, 44. Горалски, 92. Лукоки, 8. Битон, 13. Чибота, 10. Шверчок
Ст. треньор: Стойчо Стоев