Шампионът потрепери, но е на полуфинал

Германия се класира за полуфиналите на Евро 2019 за младежи, след като в последния си мач от група „В“ завърши 1:1 с Австрия. Двубоят на стадион „Нерео Роко“ в Удине беше пряк сблъсък за място сред най-добрите 4 на турнира. Германците, които са актуални първенци на Стария континент в тази възраст, се нуждаеха поне от равенство, докато австрийците трябваше задължително да спечелят, за да изместят състава на Щефан Кунц от първото място.

Лука Валдшмит даде преднина на Бундестима в 14-ата минута с петия си гол от началото на надпреварата.

Попадението беше много красиво. Валдшмит се обърна на малко пространство и с левия крак не остави шансове на Александър Шлагер.
В 22-ата минута Австрия получи дузпа след намесата на ВАР и Дансо се разписа за 1:1. Германия имаше инициативата до почивката, но по-чистите положения баха пред вратата на Нюбел. В добавеното време на първата част австрийците можеха да стигнат до пълен обрат, но Калайджич уцели глредата.

АВСТРИЯ – ГЕРМАНИЯ 1:1