Реал триумфира с титла №35 в Испания (видео)

Реал (Мадрид) триумфира с тридесет и петата си титла в баскетболното първенство на Испания. “Белите”, които са абсолютен рекордьор по спечелени отличия в местната лига, вдигнаха трофея след 3-1 срещу вечния си враг Барселона във финалната серия на плейофите. В мач №4 те надделяха със 74:68 и така затвориха серията в своя полза, окупирайки върха за втора поредна година.

Петима баскетболисти на столичния тим завършиха с 10 или повече точки, като най-резултатен бе Факундо Кампацо с 15.

Аржентинецът бе избран за “Най-полезен играч” на финалите, а в четвъртата среща добави към силното си представяне 9 борби, 6 асистенции и 2 отнети топки. Руди Фернандес вкара 12, а Антъни Рандолф, Фабиен Козьо и Уолтър Тавареш добавиха по 10, като Тавареш овладя 13 борби и направи 2 чадъра.

Кевин Пангос с 16 точки, Крис Сингълтън с 12 и Адам Ханга с 11 бяха тримата топреализатори за каталунците. Тома Йортел завърши с едва 2 отбелязани точки.

Гостите водеха с точка (22:21) след 10 минути игра, на почивката бяха напред с 37:33, а през второто полувреме се откъснаха напред с двуцифрена разлика, за да узаконят победата и съответно титлата.