България – Китай 0:1! Следете мача ТУК!!!

Двубоят България – Китай от Волейболната лига на нациите за мъже в Нингбо (Китай) започна отлично за домакините, които поведоха с 6:2. Тодор Скримов намали до 3:6. Единична блокада на Светослав Гоцев за 5:7. Китай поведе с 8:5 при първото техническо прекъсване.

Две мощни атаки на Николай Учиков изравниха резултата при 8:8.

Равенството се запази до 15:15. България поведе с 16:15 при второто техническо прекъсване. Възпитаниците на Раул Лозано изравниха при 19:19. Тодор Скримов изведе националите напред с 21:2 след атака по диагонала от зона 4 срещу единична блокада. Ас на Тодор Скримов и 23:21 за България. Китай изравни при 23:23 след атака в мрежата на Валентин Братоев. Силвано Пранди взе прекъсване за България. След него България стегна до геймбол при 24:23. Последваха 3 поредни точки и успех за Китай с 26:24 в първия гейм, след атака по правата от зона 4 на Чън Лонхай.

БЪЛГАРИЯ – КИТАЙ 0:1 (24:26)

БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев, Николай Учиков, Тодор Скримов, Валентин Братоев, Светослав Гоцев, Красимир Георгиев – Петър Каракашев-либеро
Старши треньор: СИЛВАНО ПРАНДИ

КИТАЙ: Дай Циняо, Жиян Чуан, Мао Тиании, Жан Жейля, Чън Лонхай, Лиу Либин – Тон Жиахуа-либеро
Старши треньор: РАУЛ ЛОЗАНО