Официално: Кристиано Роналдо, вече не си единственият

Велико постижение на Кристиано Роналдо най-сетне бе изравнено! Златан Ибрахомович вече може да се похвали, че подобно на португалската звезда, има отбелязан гол във всяка една от 90-те минути на футболен мач. Това стана факт, след като Ибра заби и двата гола за националния отбор на Швеция при победата с 2:0 срещу Естония в приятелска среща.

Първият гол на дългокосия тартор на шведите дойде още в 3-ата минута, а с този в 24-ата мин. 2 рекорда бяха преборени.

Освен, че вече е наравно с Кристиано Роналдо, Ибра-Кадабра стана и най-резултатният футболист за националния тим на своята държава с 50 попадения. Досега с 49 гола №1 бе Свин Ридел, при това в продължение на 82 години!

Интересно е да отбележим, че цели 25 от попаденията на Златан са паднали или в последната минута на редовното време, или в продълженията. Което показва колко ключов футболист е – както за Швеция, така и за грандовете, чиито цветове е защитавал.