Левски не успя да вземе гейм и в Истанбул

Волейболният отбор на Левски отпадна от втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV. Момчетата на Петър Шопов отстъпиха като гости на турския гранд Фенербахче с 0:3 (-12, -20, – 23) в мач-реванш от 1/8-финалите на турнира, игран пред 500 зрители в зала „Бурхан фелек“ в турския мегаполис. Така след две тежки загуби с по 0:3 гейма „сините“ напускат Европа. Волейболистите на Фенербахче пък се класират без проблем за 1/4-финалите, където ги очаква френския Аячо, който успя да елиминира Волей Амрисвил след „златен“ гейм.

Именно по този начин швейцарския тим отстрани ЦСКА по-рано в същата надпревара. Най-резултатен за „сините“ бе Николай Манчев с 6 точки, 5 добави Александър Кордев. За Фенербахче топ реализатор стана Метин Той с 16 т., колкото има и Ален Скет. Гийом Кеске се отчете с 12 т.