Словенският диамант на Реал не спира да блести

Oтборът на Реал (Мадрид) победи трудно като домакин срещу Макаби (Тел Авив) с 80:75 (16:21, 21:15, 16:20, 27:19). Густаво Айон и Руди Фернандес вкараха по 14 точки за „белите“, а Виктор Руд и Андрю Гуделок реализираха по 18 точки за Макаби.

Словенската тийн сензация на Реал Лука Дончич остана на две асистенции от “трипъл-дабъл”. 17-годишният гард завърши с 10 точки, 11 борби и 8 асистенции за 26 минути игрово време.

Двубоят беше равностоен, като гостите имаха малък аванс в резултата през голяма част от времето. Реал (Мадрид) поведе със 73:71 след тройка на Фернандес, а израелският отбор не успя да отговори подобаващо на силните последни минути за домакините.

Успехът е трети пореден в актив на испанците, които заемат второ място в класирането с актив от 12-5. Макаби има 6 победи и 11 загуби на 14-ата позиция в класирането.