Италия е с положителен баланс срещу Испания

Италия и Испания са играли помежду си 35 пъти, като историята засега е на страната на „Скуадра адзура“. Домакините имат 11 победи срещу 10 на „Ла Фурия“ и 14 равенства при голова разлика 42-36. Тимът на Хуен Лопетеги успя да навакса изоставането едва в последните години, след като в периода 1920-2012 те нямаха победа над съперника си в редовното време на официален мач. Първата среща между двата тима се играе на олимпийските игри в Антверпен през 1920 г.

и е спечелена от Испания с 2 гола на Сесумага. На следващите игри в Париж италианците си връщат и елиминират съперника след автогол на Валана 6 минути преди края. В рамките на световните финали двата тима се срещат за пръв път през 1934 г., когато с изключително груба игра тима на Виторио Поцо елиминира съперника след преиграване и трасира пътя си към първата световна титла. През 1994 година Италия елиминира именно Испания, за да стигне до среща с България на полуфинала в САЩ, като крайният резултат 2:1 остава в сянката на епизода, при който Мауро Тасоти с лакът разбива носа на Луис Енрике. На Евро 2008 година Испания елиминира съперника си след изпълнение на дузпи на четвъртфинала, а четири години по-късно го разгроми с 4:0, след като „адзурите“ играха в намален състав в последния половин час. В Торино балансът на Италия също е положителен -24 победи, 6 равни и 5 загуби. Последното поражение на Италия в града е преди 61 години от Югославия.