Ростов разгроми Аякс

Ростов разби с 4:1 Аякс в реванша и след 1:1 в първата среща се класира за групите в Шампионската лига.

Руснаците се бяха по-активни през първата част и поведоха в 34-ата минута, когато Александър Ерохин центрира хубаво, а Сардар Азмун скочи най-високо и с глава прати топката във вратата на Яспер Силесен – 1:0.

Идентично попадение вкара асистентът на първия гол Ерохин в 52-ата минута, когато се възползва от центриране на Тимофей Калачов – 2:0.

Страхотно разбъркване пред вратата на холандците доведе и до трети гол за Ростов.

При серията карамболи еквадорецът Кристиан Новоа подложи коляното си и се разписа в 60-ата минута.

В 66-ата минута изскочилият сам срещу Силесен Дмитрий Полос направи 4:0.

В 84-ата минута Фьодор Кудряшов остави домакините с човек по-малко, след нарушения в наказателното поле и получи директен червен картон, тъй като бе последен в защита. Клаасен реализира дузпата и вкара почетен гол за Аякс – 4:1.