Иван Иванов и компания мачкат в Европа

Иван Иванов записа втория си официален мач за Панатинайкос при победата като гост над АИК с 2:0 в среща-реванш от третия квалификационен кръг на Лига Европа. Така с общ резултат 3:0 тимът на българския защитник си осигури участие в следващия етап от надпреварата.

Първата част завърши без попадения. Веднага след подновяването на играта Панатинайкос излезе напред в резултата чрез Виктор Ибарбо, който бе изведен зад защитата на домакините и не сбърка.

В 73-ата минута Берг, който асистира за първото попадение, удвои. Той се възползва от пас на Мубарак Вакасо и с удар от точката за изпълнение на дузпа оформи крайния резултат.

След победата гърците чакат жребия за плейофите за влизане в групофата фаза на втория по значимост европейски турнир.