Набор 2001 на Черно море тръгна ударно в Сопот

В първа среща от груповата фаза на силният турнир в Сопот родените през 2001 година „моряци“ разгромиха с убедителнотот 6:0 домакините от „Металик“. В герой за варненци се превърна капитанът Мартин Минчев, който отбеляза пет попадения още преди почивката. Шестият гол бе дело на Тугай Неджет.

През второто полувреме треньорският тандем на „Черно море“ – Мартин Христов и Тодор Каменов даде почивка на голяма част от титулярите си, за да ги съхрани за следващите срещи.

Утре от 11:30 часа отборът на „Черно море“ излиза срещу „Берое“ (Стара Загора), който пък днес завърши наравно 1:1 с тима на „Ботев“ (Пловдив).

В другата група в поредното издание на вечното дерби отборът на „Левски“ победи с 1:0 ЦСКА, а тимовете на „Славия“ и „Локомотив“ (Пловдив) завършиха наравно 1:1.