Ливърпул се класира за финала в Лига Европа

Отборът на Ливърпул се класира за финала в турнира Лига Европа. В реванш от полуфиналите на състезанието тимът от Висшата лига на Англия победи като домакин Виляреал с 3:0. В първия мач Виляреал победи с 1:0. Ливърпул стигна до първия си европейски финал от девет години насам с общ резултат от двата мача 3:1.

Гостите от Виляреал започнаха по-добре мача, като още в 3-ата минута вратарят на Ливърпул Симон Миноле показа класа, спасявайки удар на Гаспар. Минута по-късно той отрази и опасен удар на Дос Сантос.

Ливърпул поведе още при първата си по-сериозна опасност пред вратата на гостите. В 7-ата минута Бруно Сориано отклони топката във вратата на Виляреал след удар на Даниел Стъридж.

В края на полувремето Бакамбу пропусна добра възможност за Виляреал.

След почивката Ливърпул бе по-активният тим
Първи до добра възможност обаче стигна Севиля, като Роберто Солдадо стреля с глава в 56-ата минута над вратата на Ливърпул.
В 63-ата минута Стъридж вкара за 2:0. Той се възползва от подаване на Фирмино и неразбирателство в отбраната на Виляреал.

В 70-ата минута Виляреал остана с десет души на терена, след като Виктор Руис получи втори жълт и червен картон.

В 80-ата минута Адам Лалана бе най-съобразителен в наказателното поле на Виляреал и направи резултата 3:0 за Ливърпул.

До края домакините пропуснаха още няколко добри възможности пред вратата на Виляреал.