Хидинк: Резултатът е негативен, но голът на чужд терен е важен

Мениджърът на Челси Гус Хидинк е оптимист относно шансовете на отбора да преодолее Пари Сен Жермен, въпреки загубата с 2:1 в първата среща във френската столица.

Холандецът подчерта, че в отсъствието на някои ключови играчи други футболисти са получили шанс за изява и като цяло са се справили със задачите си.

„Резултатът е негативен, но голът на чужд терен е важен фактор. Ако успеем да вкараме на „Стамфорд Бридж“, то тогава поражението в Париж няма да означава нищо“, допълни Хидинк.

Ответният мач ще се играе в Лондон на 9 март.

Треньорът на парижани Лоран Блан призна, че 2:1 не е най-надеждната преднина, но е много доволен от победата. Наставникът похвали Единсон Кавани, който се появи на терена в 74-ата минута и 4 минути по-късно вкара победния гол в срещата.