Надал стартира с победа в Доха

Шампионът от 2014 година Рафаел Надал (Испания) се класира за втория кръг на турнира по тенис в Доха (Катар) с награден фонд 1,28 милиона долара. Поставеният под номер 2 Надал срещна доста затруднения срещу сънародника си Пабло Кареньо-Буста, но все пак стигна до успеха с 6:7(5), 6:3, 6:1 след два часа игра.

Първият сет премина с предимство на сервиращите, като двамата не успяха да стигнат до нито една точка за пробив. В тайбрека Кареньо Буста взе шест поредни разигравания и дръпна с 6:2, след което пропусна три сетбол а, но все пак успя да затвори частта при четвъртата си възможност с излизане на мрежата.

Надал се мобилизира и с ранен пробив дръпна с 3:1 във втория сет, а с още един пробив стигна и до изравняване ра резултата. В третата част той поведе с 2:0, но в третия гейм загуби за първи път подаването си в мача. Това не се оказа фатално, защото Надал взе следващите четири гейма, за да триумфира. Съперник на испанеца във втория кръг ще бъде Робин Хаазе от Холандия.